CategoriesLighting & Special EffectsArtecta Meanwell Power supply - 320 W - 24 V DC RSP-320-24
Artecta Meanwell Power supply - 320 W - 24 V DC RSP-320-24
Updated 13 May 2026
BrandArtecta
CategoryLighting & Special Effects
Available at1 UK stores
Artecta
Cheapest at Bax · 1 store
Price Alert
Get notified by email when the price drops to your target
COMPARE PRICES — 1 OFFERS
BaxBax
Out of stock
Deep Intelligence Analysis
RSI · Bollinger Bands · Buy/Sell Signal · News
PRICE HISTORY
Current
Change
+21.4%
Volatility
4.6%
PRODUCT DESCRIPTION
  • The Artecta Meanwell power supply is a compact, closed-frame power supply suitable for indoor use. It offers a universal AC input (88-264 V AC) and a 24 V DC output with a maximum current of 13.4 A. Thanks to the active PFC function, the power supply is energy-efficient, and the aluminium housing ensures optimal heat dissipation. The power supply is ideal for a wide range of applications where a reliable and stable power supply is required.