beyerdynamic DT-108/M200/H400-B B-Stock
beyerdynamic · Intercom Headphone/Microphone Combinations
Buy Signal
Fair Value
Price near historical average — neutral outlook
Confidence: 50/100
RSI (14)
Need 15+ data points
Volatility (ann.)
Need more data
30d Momentum
Need 30+ data points
Price Position
No 90d range data
EMA 20
EMA 50
Need 50+ data points
90d Low / High
30d Forecast
→ Stable
Price History
Current
Change
+15.7%
Volatility
8.7%
Store Intelligence
ThomannThomann
Buy
2ThomannThomann
+20.6%
Buy
AI Recommendation EngineRule-based · v1
Fair Value
Confidence: 50%
Reasons to Buy
Insufficient price history for analysis
Risks / Watch Out
No significant risk factors detected
Product Fundamentals
  • 400ohm impedance
  • 94dB pressure level
  • 30Hz-20kHz. Microphone: dynamic, hyper-cardioid polar pattern
  • 200ohm impedance
  • 40Hz-12kHz. Cable not included (please order separately). Colour: Black. Weight: 283g