CategoriesMusical InstrumentsGator GP-1405.5SD Snare Bag 14" x 5.5"
Gator GP-1405.5SD Snare Bag 14" x 5.5"
Updated 13 May 2026
BrandGator
CategoryMusical Instruments
Available at1 UK stores
Gator
Cheapest at Gear4music · 1 store
Price Alert
Get notified by email when the price drops to your target
COMPARE PRICES — 1 OFFERS
Gear4musicGear4music
In stock
Deep Intelligence Analysis
RSI · Bollinger Bands · Buy/Sell Signal · News
PRICE HISTORY
Current
Change
+15.2%
Volatility
5.1%
PRODUCT DESCRIPTION
  • Featuress Durable nylon exterior Comfortable carrying straps 10mm padded and lined interior Collapsible compact design Specifications Material: Nylon Interior Dimensions: Length: 16.0" (40.64 cm) Width: 16.0" (40.64 cm) Height: 7.5" (19.05 cm) Exterior Dimensions: Length: 16.5" (41.91 cm) Width: 16.5" (41.91 cm) Height: 8.0" (20.32 cm) Weight: 2.0 lbs (0.91 kg)