CategoriesLighting and StageGlobal Truss F34R50-30 Circ. Element Ø10,0m
Global Truss F34R50-30 Circ. Element Ø10,0m
Updated 13 May 2026
BrandGlobal Truss
CategoryLighting and Stage > Lighting Hardware > Trussing > 4 Point Trussing
Available at1 UK stores
Global Truss
Cheapest at Thomann · 1 store
Price Alert
Get notified by email when the price drops to your target
COMPARE PRICES — 1 OFFERS
ThomannThomann
Out of stock
Deep Intelligence Analysis
RSI · Bollinger Bands · Buy/Sell Signal · News
PRICE HISTORY
Current
Change
-3.8%
Volatility
4.0%
PRODUCT DESCRIPTION
  • F34 Truss Circle Piece
  • Circle ciameter 10.0 m
  • 30° (1/12 circle) section
  • 4-Point truss
  • Pipe spacing: 29 cm
  • Pipe diameter: 50 mm
  • Wall thickness main pipe: 2 mm
  • To create complete circle
  • 12 pieces are required!
  • Dimensions (L / B / H) 2800 x 300 x 300 mm