Hicon HI-J63MA-SM
Hicon · Jack Connectors (6,3mm - 1/4")"
Hicon HI-J63MA-SM
Buy Signal
Fair Value
Price near historical average — neutral outlook
Confidence: 50/100
RSI (14)
Need 15+ data points
Volatility (ann.)
Need more data
30d Momentum
Need 30+ data points
Price Position
No 90d range data
EMA 20
EMA 50
Need 50+ data points
90d Low / High
30d Forecast
→ Stable
Price History
Current
Change
-0.5%
Volatility
0.5%
Store Intelligence
ThomannThomann
Buy
AI Recommendation EngineRule-based · v1
Fair Value
Confidence: 50%
Reasons to Buy
Insufficient price history for analysis
Risks / Watch Out
No significant risk factors detected
Product Fundamentals
  • Hicon HI-J63MA-SM
  • Bolted Connector
  • 6.3 mm jack 'Screw & Play' screw-type connector
  • 2-Pin male
  • 90° Angled
  • Solid pin with gold tip
  • Solderless self-assembly without additional tools
  • Metal housing
  • Cable diameter: 5.5 - 6.2 mm