CategoriesTraditional InstrumentsTama 12x10 Concert Tom CCLT12D-TPB
Tama 12x10 Concert Tom CCLT12D-TPB
Updated 13 May 2026
BrandTama
CategoryTraditional Instruments > Orchestral Percussion > Drums > concert tom toms
Available at1 UK stores
Tama
Cheapest at Thomann · 1 store
Price Alert
Get notified by email when the price drops to your target
COMPARE PRICES — 1 OFFERS
ThomannThomann
Out of stock
Deep Intelligence Analysis
RSI · Bollinger Bands · Buy/Sell Signal · News
PRICE HISTORY
Current
Change
+12.9%
Volatility
3.5%
PRODUCT DESCRIPTION
  • Size: 12" x 10""
  • 6-Layered
  • 5 mm thick maple shell