CategoriesPA Equipmentthe box 15LB100-8W Speaker 15""
the box 15LB100-8W Speaker 15""
Updated 13 May 2026
Brandthe box
CategoryPA Equipment > PA Speakers > PA Speaker Components > Loudspeaker 15 Inch
Available at1 UK stores
the box
Cheapest at Thomann · 1 store
Price Alert
Get notified by email when the price drops to your target
COMPARE PRICES — 2 OFFERS
ThomannThomann
Out of stock
ThomannThomann
Out of stock
Deep Intelligence Analysis
RSI · Bollinger Bands · Buy/Sell Signal · News
PRICE HISTORY
Current
Change
+27.4%
Volatility
5.7%
PRODUCT DESCRIPTION
  • the box 15LB100-8W
  • 15'' Replacement Speaker
  • For The Box 15LB100-8W
  • Impedance: 8 Ohm
  • Power rating: 500 W RMS / 2000 W peak
  • Frequency range: 45 - 2,500 Hz