RiedConn Power Distributor STG16/1-6/5K
RiedConn · CEE Power Distributors
Buy Signal
Fair Value
Price near historical average — neutral outlook
Confidence: 50/100
RSI (14)
Need 15+ data points
Volatility (ann.)
Need more data
30d Momentum
Need 30+ data points
Price Position
No 90d range data
EMA 20
EMA 50
Need 50+ data points
90d Low / High
30d Forecast
→ Stable
Price History
Current
Change
-0.5%
Volatility
0.4%
Store Intelligence
ThomannThomann
Buy
AI Recommendation EngineRule-based · v1
Fair Value
Confidence: 50%
Reasons to Buy
Insufficient price history for analysis
Risks / Watch Out
No significant risk factors detected
Product Fundamentals
  • All Rubber Distributor
  • Type: STG16/01-6/5K
  • Input: 1x CEE 16A 400V 5p
  • Plug with approx. 5 m HO7RN-F 5G2.5 cable
  • LED display for each phase
  • Output: 6x 230V 16A safety plug socket
  • 1x CEE 16A 400V 5-pin socket