CategoriesTraditional InstrumentsTama 16x13 Concert Tom CCLT16D-TPB
Tama 16x13 Concert Tom CCLT16D-TPB
Updated 13 May 2026
BrandTama
CategoryTraditional Instruments > Orchestral Percussion > Drums > concert tom toms
Available at1 UK stores
Tama
Cheapest at Thomann · 1 store
Price Alert
Get notified by email when the price drops to your target
COMPARE PRICES — 1 OFFERS
ThomannThomann
Out of stock
Deep Intelligence Analysis
RSI · Bollinger Bands · Buy/Sell Signal · News
PRICE HISTORY
Current
Change
+0.6%
Volatility
4.6%
PRODUCT DESCRIPTION
  • Size: 16" x 13""
  • 6-Layered
  • 5 mm thick maple shell